Turkcell TL İsteme ve Kontör Gönderme İşlemi

Turkcell TL İsteme ve Kontör Gönderme İşlemi

2020 yılının en fazla kullanılan operatörü olan Turkcell’de bugün sizlere TL isteme hakkında bilgiler sunacağız. Faturasız hatların en büyük derdi kısa sürede TL’lerinin bitmesidir. Hal böyle olunca sevdiklerimizin bizlere yardım etmesini beklemekteyiz, peki, Turkcell tl isteme işlemi nasıl yapılır? Herhangi bir Turkcell telefon numarasına istek göndererek Turkcell kontör isteme işlemini başarıyla tamamlayabiliriz. Böylelikle karşı taraf Turkcell’e bu hizmeti kullandığından dolayı ufak bir ücret ödeyerek sizlere TL gönderimini sağlayabilir. Turkcell başkasından kontör isteme olayını gerçekleştirerek sizlerde hattınıza TL eklenmesini sağlayabilirsiniz. Lakin, sürekli TL istemeniz durumunda 6 ay boyunca hattınız için Turkcell’e herhangi bir TL yüklemesi yapmazsanız hattınız mecburi olarak birçok kısıtlamalara neden olmuş olacaktır. Şimdi gelelim, Turkcell’den bir başka birinden kontör isteme işleminin nasıl yapılacağına.

Turkcell Başkasından TL İsteme İşlemi

Turkcell’den bir başka kişiden TL isteme servisi ücretlidir bu servisin ücreti size TL gönderen kişiden kesilmektedir. Turkcell kontör istemek için; *115*telefon_numarası*istemiş_TL_miktarı# şeklinde bir çağrı göndererek TL isteme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Karşı taraftan en az 1TL ve en fazla 30TL’ye kadar kontör isteyebilirsiniz.

*115*telefon_numarası*istemiş_TL_miktarı# yaparak çağrı gönderme işlemi sonrasında karşı tarafa SMS ile bilgi mesajı gidecektir ve TL istemiş olduğunuz numara bu mesaja yanıt verirse otomatik olarak o kişideki tutar sizlere aktarılmış olacaktır. Bu işlem sadece faturasız Turkcell kullanıcılar arasında yapılacağını unutmayınız.

Turkcell Başkasına Kontör Gönderme

Turkcell Başkasına Kontör Gönderme

Turkcell’den faturasız hattan faturasız hatta kontör yani TL gönderme işlemi ücretlidir. Turkcell bir işlemde en fazla kontör gönderme limiti 30TL ve en düşük TL gönderme limiti ise 1TL’dir. Peki o halde, Turkcell TL gönderme işlemi nasıl yapılır?

Eğer ki bir numaraya 25TL kadar bir kontör gönderecekseniz 2200’a TL kontör göndereceğiniz telefon numarasını yazıp boşluk bırakıp göndermek istediğiniz tutarı da yazarak kontör gönderme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  • Örneğin; 5321234567 25 yazıp 2200‘a SMS atarak bu numaraya toplamda 25TL kontör göndermiş olacaksınız.

Eğer ki göndereceğiniz TL miktarı 1-9TL arasındaysa bu servisi kullandığınız için 1,49TL kadar bir ücretlendirmeye tabi tutulursunuz. Turkcell kontör gönderme ücretleri aşağıdaki gibidir;

  • 1-9 TL için 1,49 TL,
  • 10-19 TL için 2,49 TL,
  • 20-30 TL için 3,49 TL servis kullanım ücreti ödenmektedir.

Yapılan Yorumlar

  1. telefonumda kullanabilir kontörüm bitmek üzereyken bu konuyla karşılaştım babamdan TL istedim ondan hattım TL attım umarım fark etmez yoksa kötü olacak hadi bakalım hayırlısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir