Turkcell 4.5G Nedir ve Ayarı Nasıl Yapılır?

Turkcell 4.5G Nedir ve Ayarı Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki birçok teknolojik gelişmelere öncülük yapan Turkcell operatörünü kullanan aboneler Turkcell 4.5G nedir sorusunu merak etmektedir. Turkcell, 2020 yılında en fazla aboneye sahip olan bir operatördür. Ayrıca geliştirmiş olduğu alt yapı sayesinde sadece operatör olarak değil evde internet hizmeti de vermekte olan bir sağlayıcı olarak da hizmet sunmaktadır. Bu yıl hayatımıza giren Turkcell 4.5G ilk çıktığı günden beri hızıyla herkesi etkilemeyi başardı. Reklamlarında dahi özellikle internet yönünden insanlarda büyük heyecan uyandıran 4.5G insanların interneti daha hızlı yaşamasını sağlıyor. Turkcell 4.5G mobil interneti hızlandıran yani 3G ile 1 saatte indirebileceğiniz bir dosyayı 4.5G ile 5 dakikada indirebilirsiniz. Buna ek olarak düşük gecikme süresi de 4.5G’nin artılarından biridir. Turkcell 4.5G sayesinde sizlerde daha yüksek internet hızına erişebileceksiniz. Turkcell 4.5G ile birlikte artık herhangi bir siteye girerken veya herhangi bir video izlerken asla donma gibi olaylarla karşılaşmayacaksınız.

Turkcell 4.5G Nasıl Açılır?

Türkiye’nin en hızlı internetini kullanmak istiyorsanız ve sizlerde Turkcell 4.5G hizmetini açmak istiyorsanız şuan doğru yerdesiniz. Turkcell 4.5G açmak için, hattınızın son 2 yıl içerisinde yenilemiş olmanız gerekiyor. Çünkü, 2014 yılı öncesi hatlarda maalesef ki 4.5G desteği bulunmamaktadır ve bundan dolayı hattınız uyumsuzdur. Hattınızın uyumlu olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, 4.5G yazıp 2200’ye göndermeniz durumunda bunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell 4.5G açma işlemleri sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir;

  1. Hattınız eski ise yeni bir hat almanız gerekmektedir, bunun için Turkcell bayilerine gidebilir ve yenileme işlemi yapabilirsiniz.
  2. 4.5G yazıp 2200’​e SMS gönderiniz. SMS sonrası sim kartınızın uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Turkcell 4.5G Ayarı Nasıl yapılır?

Eğer ki sizlerde Turkcell abonesiyseniz ve hattınız 4.5G ayarlarına kapalıysa Turkcell 4.5G ayarlarını yaparak aktif hale getirebilirsiniz. Böylelikle mobil cihazlarınızdan internete daha hızlı bağlanabilirsiniz. Turkcell 4.5G hizmetinden faydalanabilmek için kullanmış olduğunuz sim kart yeni olmalıdır. Eski büyük sim kartınız varsa bu sim kartınız 3G destekli olduğundan dolayı 4.5G’yi desteklememektedir. Bunun için Turkcell bayilerine giderek ücretsiz olarak sim kart değişikliği yapabilirsiniz. Peki, Turkcell 4.5G ayarı nasıl yapılır?

Android telefonlarda 4.5G ayarını aktif hale getirebilmek için;

  • 4.5G’yi Android telefonunuza ayarlamak için ise ilk önce telefonunuzun ayarlar bölümüne giriniz.
  • Bu bölüme girdikten sonra diğer ayarlar yazan kısma tıklayınız.
  • Burada karşınıza çıkacak mobil ağlar yazan yere tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza Şebeke Modu/ Ağ Modu seçeneğinden LTE yazan seçeneği seçerek 4.5G’yi kullanıma açınız.

IOS işletim sistemine sahip (iphone) cihazlarda 4.5G ayarını aktif yapmak için;

  • Ayarlar bölümünden hücresel ayarlara tıklayınız.
  • Daha sonra ses ve veriyi aktifleştiriniz ve android de olduğu gibi LTE seçeneğini seçerek 4.5G’yi kullanıma açınız.

Turkcell’in sunduğu 4.5G internet hizmetinden sizlerde bu şekilde faydalanabilir ve internet hızınızı fiber internet hızında kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir